+90 850 840 46 91

Biz her yerdeyiz}

Web Tasarım’da Tarayıcı Uyumsuzluğu

Web Tasarım’da Tarayıcı Uyumsuzluğu

Web Tasarımda Tarayıcı Uyumsuzluğu

Günümüzde tarayıcı sayısının çokluğu web tasarımda tarayıcı uyumsuzluğu konusunu öne çıkartıyor. Tarayıcı sayısının çok olması, herhangi bir internet sitesinin bir tarayıcıda sorunsuz çalışırken, diğer tarayıcıda sorunlu çalışmasına neden olabiliyor.

Bu durum birçok farklı nedenden ötürü kaynaklanıyor olabilse de, web tasarımda tarayıcı uyumsuzluğunu ortadan kaldırmak için modern çözümlere başvurmak şart… Çünkü eski çözüm önerilerinin tamamı, sürekli güncellenen tarayıcılar karşısında yetersiz kalabiliyor.

Bu yetersizliğe karşı web tasarım ile tarayıcıların uyum içerisinde hareket etmesini sağlamak gerekiyor.

Kaymalar Ve Bozulmalar Olabilir

Herhangi bir internet sitesi web tasarımda tarayıcı uyumunu dikkate almadan tasarlanırsa, bu tasarım yanlış bir tasarım modeli olacaktır. Çünkü büyük gayretlerle hazırlanan internet siteleri, hazırlık aşaması bittiğinde tarayıcılar tarafından doğru bir şekilde çalıştırılamayabilir.

Büyük çaba harcayarak oluşturduğunuz internet sitesinde kaymalar ve bozulmalar meydana gelebilir. Bu kaymaları ve bozulmaları engellemek için web tasarım işlerinin mutlaka tarayıcılar dikkate alınarak yapılması gerekmektedir.

Bu tarayıcılardan kasıt çeşitli işletim sistemlerinde kullanılan tarayıcılar olduğu için, internet siteniz tarayıcılarla uyum sağladığında, aynı zamanda diğer cihazlarla da uyum sağlamış olacaktır.

Hem bilgisayardan, hem de telefondan düzgün bir şekilde çalışan internet sitesini tasarlamak, bugün web tasarım dünyasının en çok önem verdiği işlerin başında gelir.

Profesyonel Tasarımlar Bütün Tarayıcılarda Çalışır

Profesyonel tasarımlar bütün tarayıcılarda çalıştığı için mutlaka sitelerin tarayıcılara uyum sağlaması gerekir.

Tarayıcılar karşısında yetersiz kalan internet siteleri istedikleri başarı düzeyini hiçbir zaman yakalayamazlar. Bu nedenle web tasarım sektörünün günümüzdeki çalışmalarını yoğunlaştırdığı alan bu alandır. Tarayıcıların güncellemelerini sürekli takip eden web tasarımcılar, bu güncellemelere göre tasarımlar geliştirirler.

Yeni web tasarımlar çeşitli tarayıcılar üzerinden ziyaret edileceği için geliştirilen yeni tasarımların tarayıcılarla uyumsuz olması gibi bir seçenek kolay kolay kabul görmeyecek bir seçenek olacaktır.

Profesyonel web tasarımların bütün tarayıcılarda çalışıyor olması, web tasarımı yaptıracak kişilerin mutlaka bu işi profesyonel bir ölçüde yaptırması gerektiğine en büyük kanıtlardan bir tanesidir. Profesyonel olmayan tasarımlar ilk başlarda yeterli ilgiyi görse bile bu ilgi kısa zaman sonra tükenecektir.

17 Ağustos 2019

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Call Now ButtonHemen Ara